כיצד COVID-19 מאיץ את ההסתגלות לטכנולוגיה מאת ניקול יונקרמן


ניקול יונקרמן חוקרת כיצד COVID-19 מאיץ את ההסתגלות לטכנולוגיה בקצב חסר תקדים
ניקול יונקרמן היא יזמית ומשקיעה בינלאומית ומייסדת NJF Holdings, חברת השקעות בינלאומית עם אינטרסים במיזמים הון, הון פרטי ונדל"ן. באמצעות NJF Capital, זרוע ההון סיכון של NJF, ניקול יונקרמן מפקחת על פורטפוליו של למעלה מ-30 סטארט-אפים בשלוש יבשות, כולל בתחום הבריאות.
התפרצות ה-COVID-19 יצרה משבר פתאומי וחשוף מהתכלת, אולי הגדול ביותר בדורנו. ברור שההשלכות של הנגיף הזה ישנו מהיסוד את מערכות הבריאות, הפוליטיקה והכלכלה ברחבי העולם.
כפי שההיסטוריה לימדה אותנו, למשברים אמיתיים - במיוחד אלה בקנה מידה עולמי - יש השפעה של האצה משמעותית של מגמות היסטוריות; הרבה "אמצעי חירום" קצרי טווח הופכים לחלק מיום יום חדש.
הסתגלות לטכנולוגיה
אולי הדוגמה הברורה ביותר למה שנאמר זה עתה היא האופן שבו COVID-19 האיץ את ההסתגלות של כל מגזרי החברה לטכנולוגיה וחדשנות בקצב בלתי נתפס.
כיזם ומשקיע, תמיד חיפשתי לזהות הזדמנויות מבעוד מועד על מנת לבנות או להשקיע בחברות המבקשות למנף את התקדמות הטכנולוגיה והחדשנות כדי לאתגר את המודלים העסקיים הקיימים ולהגדיר מחדש את התעשיות שלהן.
כתוצאה מכך, עקבתי מקרוב הן אחר האופן שבו הטכנולוגיה מילאה תפקיד כה קריטי בהפחתת ההשפעות של המשבר הזה, והן כיצד אנשים ברחבי העולם, מגילאים ורקעים שונים, אימצו את הטכנולוגיה במהירות שפשוט לא היינו. ראו בזמנים רגילים.
צמיחה מהירה של זום
לדוגמה, ראינו שהטכנולוגיה מקלה על העבודה מהבית בדרכים שלא ניתן היה להעלות על הדעת רק לפני מספר חודשים. בדצמבר 2019, היו 10 מיליון משתתפים ביום ב-Zoom - אפליקציית ועידת הווידאו - בעוד שארבעה חודשים לאחר מכן, מספר זה עלה ל-300 מיליון, עם למעלה מ-90,000 בתי ספר ב-20 מדינות שנרשמו לאפליקציה באותה תקופה. למרות שזום גדלה בהתמדה במהלך השנים האחרונות, הפופולריות שלו ללא ספק עלתה בתגובה לנגיף, מכיוון שאנשים ברחבי העולם נאלצו להסתגל לטכנולוגיה ולחדשנות, לא רק במקום העבודה אלא גם כאמצעי להישאר בו. מגע עם בני משפחה וחברים, בתקופה שבה רוב כדור הארץ נמצא תחת הגבלות בידוד קפדניות.
אם ניקח דוגמה יומיומית נוספת, ראינו כיצד נטפליקס ושירותי סטרימינג אחרים צמחו במהלך השפל. נטפליקס אפילו נאלצה לצאת מגדרה כדי לצמצם את תעבורת הרשת ב-25% הן באיטליה והן בספרד, שתי מדינות שחוו כמה מאמצעי החסימה המגבילים ביותר בעולם וששם נטפליקס ראתה את העלייה הגדולה ביותר בביקוש. בנוסף, נתוני Telecom Italia הראו כיצד סגירות בתי ספר באיטליה מובילות להגברת תעבורת האינטרנט, כאשר תלמידים פונים למשחקי וידאו כמו "Fortnite" ו-"Call of Duty" לצורך הבידור שלהם.
טכנולוגיה ותעשיית הספורט
שלישית, כשאנחנו בוחנים את ענף הספורט - שנהרס מהגבלות ברחבי העולם - הצורך להסתגל לטכנולוגיה יהיה חיוני כדי לענות על השאלה כיצד הספורט המסורתי ישאיר אוהדים, שדרנים ונותני חסות חודשים ושנים הבאים כדי לשרוד. ברור, עד למועד שבו אצטדיוני הספורט, מגרשי הספורט והזירות ייפתחו מחדש לציבור כפי שהיו בעולם שלפני המשבר, נראה עלייה עצומה באירועי סטרימינג בשידור חי. אימוץ סטרימינג בשידור חי הוא משהו שכל ענפי הספורט הגדולים יצטרכו לעשות, ומהר.
ואולי זו תהיה נקודת המפנה, כלומר, here הרגע שבו מציאות מדומה סוחפת בספורט - ענף שצמח בהתמדה בשנים האחרונות - באמת יקבל השקעה ותשומת לב כדי להאיץ את התפתחותו, עד לנקודה שבה היא תהיה נורמלי חדש לאוהדים "לעלות על המגרש" עם הקבוצה האהובה עליהם.
עלינו להיות זהירים
עם זאת, ההסתגלות והתלות הפתאומית בטכנולוגיה אינה נטולת סיכון. בגלל הביקוש יוצא הדופן לפתרונות טכנולוגיים וחדשניים לבעיות שנוצרו על ידי COVID-19, נראה טכנולוגיות נפרסות הרבה יותר מהר מאשר בנסיבות רגילות: לממשלות, לארגונים רגולטוריים ולחברות מוטלת המשימה החשובה להגן על עצמן מפני האיומים הללו. .
כדי לקחת צעד אחורה מהשפל הנוכחי, חברות מצליחות חייבות תמיד להסתגל במהירות להתנהגות הצרכנים. ואותן חברות שיכולות להציע לצרכנים את המוצרים או השירותים שהם צריכים, בעולם המונע יותר מתמיד על ידי טכנולוגיה ממוקדת צרכנים, ימשיכו לשגשג.
ייתכן שכאשר "אמצעי החירום" הללו של העולם מסתגלים ומסתמכים על הטכנולוגיה כנורמה החדשה, נראה גל חדש מונע על ידי טכנולוגיה של Kondratiev.

מקור: https://www.adnkronos.com/come-il-covid-19-sta-accelerando-ladattamento-alla-tecnologia-di-nicole-junkermann_3KAn60blVfO0Lbbl8cZsie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *